متخصص درد، پای دیابتی را درمان می‌کند

روش فوق تخصص درد در جلوگیری از پیشرفت نوروپاتی بسیار موثر است. دیابت شایعترین علت نوروپاتی در جهان است و در دو سوم افراد دیابتی وجود دارد .پای دیابتی شایعترین شکل عصبی در دیابتی هاست و گاهی ممکن است اولین تظاهر در دیابت باشد.

علایم پای دیابتی


پای دیابتی با بی حس شدن ، مور مور ، گز گز کردن و درد در پاها شروع میشود. در خلال ماهها و سالها این مشکل ابتدا به ساق ها و در نهایت حتی اندام فوقانی نیز میتوانند در گیر شوند. نورو پاتی دردناک پاها می تواند در مراحل اولیه دیابت خود را نشان دهد. اختلال در حس پاها زخم شدن پا و با توجه به مشکل در بهبود یافتن خم در دیابت، گانگرن و سیاه شدن پا و در نهایت قطع آن را به دنبال خواهد داشت.ابتدا اختلال در حس ، درد ، حرارت بطور معمول تظاهر می کند و در نهایت حس عمقی در گیر شده که باعث اختلال در راه رفتنو سر انجام ضعف و آتروفی عضلات پا می شود.

علت نوروپاتی


علت نوروپاتی و پای دیابتی اختلال در خونرسانی اعصاب بدن از طریق عروق کوچک مربوط به آن است که اصطلاح علمی آن میکرو آنژیو پاتی است . مهمترین اقدام در کنترل و جلوگیری از پیشرفت پای دیابتی، کنترل دقیق قند خون است ولی متاسفانه نورو پاتی بهوجود آمده با کنترل قند خون بهبود نمی یابد و فقط از پیشرفت نوروپاتی جلوگیری میکند.

نقش متخصص درد در جلوگیری از پیشرفت نوروپاتی


متخصص درد در این هنگام می تواند به بیمار کمک شایانی کند. بدین صورت که اگر به وسیله آن بتوان خونرسانی اعصاب را از طریق این عروق کوچک افزایش داد می توان از پیشرفت نوروپاتی جلوگیری کرده و در بهبود وضعیت بیمار قدم مهمی برداشت.اپیدورال کمر و تزریق داروی بی حس کننده موضعی با یا بدون کورتیکوستروئید باعث بلوک اعصاب سمپاتیک و در نتیجه افزایش خونرسانی اعصاب پا شده و از نوروپاتی جلوگیری به عمل می آورد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره و تماس