فوق تخصص درد در کلینیک درد اصفهان چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

درد مزمن یک بیماری، یک سندروم است و فقط یک علامت نیست. مفهوم کلینیک درد مبتنی بر اعتقاد به مدیریت موثر شرایط دشوار درد از طریق تلاش هماهنگ یک متخصص با دانش و مهارت برای تشخیص و درمان درد است. یک “کلینیک درد” از خدمات متخصص‌هایی مانند نورولوژی، روانشناسی، فیزیوتراپی، ارتوپدی، بیهوشی و جراحی مغز و اعصاب استفاده می‌کند. این کلینیک‌ها مناطق ویژه‌ای هستند که اکنون با تأمین نیازهای تأمین نشده یک مرکز درمانی موجود، نقش یک سرویس ضروری را بر عهده دارند. کلینیک‌های درد با درمان همزمان مشکلات جسمی، روحی، شناختی، رفتاری، شغلی و اجتماعی به طور موثری به درد مزمن کمک می‌کنند.

درد مزمن می‌تواند به چه چیزی منجر شود؟


درد مزمن می‌تواند به افسردگی، اضطراب، مشکلات زناشویی و بین فردی، کاهش بهره‌وری، بیکاری، به خطر افتادن نقش‌های اجتماعی، انزوا، بار مالی، وابستگی، استفاده طولانی مدت از مسکن، کاهش عزت نفس با تغییرات رفتاری منجر شود که بر کیفیت زندگی (QOL) و فعالیت‌های زندگی روزمره (ADL) تأثیر می‌گذارد.

فوق تخصص درد در کلینیک درد اصفهان چه بیماری‌هایی را درمان می کند؟


فوق تخصص درد در کلینیک درد اصفهان چه بیماری هایی را درمان می کند؟

فوق تخصص درد در کلینیک درد اصفهان انواع درد حاد و مزمن را درمان می‌کند. برخی از مشکلاتی که ممکن است از مدیریت درد بهره‌مند شوند عبارتند از:

 • درد شکم
 • آرتروز
 • کمردرد
 • نشت مزمن مایع مغزی نخاعی
 • میگرن و سردردهای مزمن
 • درد مزمن بعد از عمل
 • سندرم درد منطقه‌ای پیچیده
 • فیبرومیالژیا
 • درد اسکلتی – عضلانی
 • گردن درد
 • درد لگن
 • نوروپاتی محیطی
 • مدیریت درد قبل از عمل
 • نورالژی پس از هرپس
 • سندرم خروجی قفسه سینه
 • TMJ و درد مزمن صورت

مزایای روش‌های مداخله‌ای درد


روش‌های مداخله‌ای درد هم از نظر پزشکی و هم از نظر جراحی امتیازاتی دارد. زیرا مانند داروها عوارض جانبی ندارد. روش‌های مداخله‌ای درد:

 • تسکین فوری درد را فراهم می‌کند
 • با سهولت توسط پزشکان درد بدون بیهوشی انجام می شود
 • یک روش سرپایی یا مراقبت روزانه است
 • مدت زمان کافی برای تسکین درد را می‌توان بدست آورد
 • برای بیماران ناتوان و کم‌توان برای جراحی مناسب است
 • در صورت لزوم می‌توان این روش را با خیال راحت تکرار کرد.

بسیاری از مردم از تکنیک‌های کنترل درد مداخله‌ای اطلاع ندارند. این تکنیک‌ها می‌تواند برای بسیاری از بیمارانی که از درد مزمن غیرقابل درمان رنج می‌برند، مفید باشد. درمان درد به صورت اختصاصی انجام می‌شود و هیچ درمان واحدی برای همه مناسب نیست. این یک اپیدمی خاموش است، اجازه ندهید این اتفاق برای شخصی که دوستش دارید بیفتد. درد درمان نشده زندگی مردم را نابود می‌کند. مدیریت خوب درد باعث بازگشت زندگی آن‌ها می‌شود.

مراحل تشخیص و درمان


مراحل درد تشخیص و درمان

درد یک مشکل پزشکی پیچیده است که می‌تواند تأثیرات زیادی بر سلامت جسمی و روحی شما بگذارد. فوق تخصص درد در کلینیک درد اصفهان به شما کمک می‌کند سطح درد و رنج خود را کاهش دهید. شما را به حداکثر سطح عملکرد و استقلال خود برمی‌گرداند و به شما کمک می‌کند کیفیت زندگی خود را بازیابی کنید. پزشک ممکن است شما را برای ارزیابی، برای یک یا چند روش خاص، یا برای ادامه درمان به مرکز مدیریت درد ارجاع دهد.

ارزیابی جامع

تا زمانی که پزشک شما را برای انجام یک روش خاص یا یک سری روش‌ها به مرکز مدیریت درد ارجاع ندهد، شما یک ارزیابی جامع انجام می‌دهید.

در طول این ارزیابی، فوق تخصص درد در کلینیک درد اصفهان یک ارزیابی کامل جسمی و روانی از وضعیت شما، از جمله بررسی سوابق پزشکی و اشعه ایکس، انجام می‌دهد. در برخی موارد، ممکن است آزمایشات تشخیصی تکمیلی لازم باشد تا علت درد شما بیشتر مشخص شود. (با این وجود پزشکان از تکرار آزمایش‌های غیرضروری در هر کجا که ممکن باشد اجتناب می‌کنند). پزشکان معمولاً از شما می‌خواهند که همسر، خویشاوند یا دوست نزدیک خود را برای ارزیابی بیاورید.

هنگامی که ارزیابی به پایان رسید، فوق تخصص درد یک کنفرانس چند رشته‌ای را برای تعیین اینکه آیا درمان مزایای بالقوه‌ای برای شما دارد یا خیر، و همچنین برای توسعه و برنامه درمانی فردی برگزار می‌کند.

طرح درمانی فردی

 برنامه درمانی تهیه شده توسط فوق تخصص درد در کلینیک درد اصفهان متناسب با شرایط و میزان درد، نیازها و اهداف شخصی شما تنظیم خواهد شد. برنامه درمانی شما ممکن است شامل یک رویکرد واحد یا ترکیبی از انواع مختلف روش‌های درمانی باشد: درمان‌های پزشکی هم شامل داروها و روش‌های خاص است و هم درمان‌های روانشناختی و توان‌بخشی.

مدت زمان مراقبت

مدت زمان برنامه درمانی بسته به پیچیدگی خاص و ترکیبی از درمان‌های تجویز شده از بیماری به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود. به طور متوسط​​، بیشتر بیماران برای مدت تقریبی سه تا شش ماه تحت درمان خواهند بود. در این مدت، ممکن است لازم باشد تقریباً سه ساعت در هفته برای درمان در مرکز مدیریت درد حضور داشته باشید.

فوق تخصص درد در کلینیک درد اصفهان از چه روش‌هایی استفاده می کند؟


تزریق استروئید اپیدورال

تزریق استروئید اپیدورال از روش های مورد استفاده فوق تخصص درد

انواع تزریق داروهای کورتون در اطراف اعصاب نخاعی (فضای اپیدورال) برای کاهش التهاب عصب و دیسک انجام می‌شود. گزینه‌های این روش درمانی شامل اپیدورال کوادال، اپیدورال بین لایه‌ای، اپیدورال ترانسفرامینال و اپیدورال ترانس لمینار هستند.

قرار دادن پمپ قابل برنامه ریزی داخل رحمی

این پمپ یک دستگاه پزشکی کاشته شده برای رساندن دارو به طور مستقیم به مایع نخاع برای تسکین درد مزمن، از جمله اسپاستی شدید ریشه نخاع است.

کاتتر اپیدورال موقت

یک لوله موقت که در فضای اپیدورال در ستون فقرات شما قرار داده می‌شود و امکان تزریق داروی کنترل درد را برای مدت زمان مشخص، معمولاً کمتر از دو هفته فراهم می‌کند.

بلوک گانگلیون گاسرین

در این روش دوز بی‌حسی موضعی را مستقیماً به دسته اعصابی وارد می‌کنند که باعث ایجاد احساس در صورت و پوست سر می‌شوند.

تزریق داخل وریدی لیدوکائین

تزریق وریدی لیدوکائین و داروهای مرتبط برای کمک به کنترل انواع خاصی از درد انجام می‌شود.

درمان روانشناختی

درد می‌تواند مانع زندگی عادی و پویا شود. ارزیابی و درمان روانشناختی می‌تواند به افراد کمک کند تا مهارت‌های خاصی برای مقابله با درد و افزایش کیفیت زندگی خود ایجاد کنند.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی از روش های مورد استفاده فوق تخصص درد

فیزیوتراپی ممکن است شامل یک رژیم ورزشی، دستکاری بافت و سایر روش‌های درمانی باشد که بیشترین عملکرد را در قسمت‌های خاصی از بدن برای کمک به تسکین درد شما دارند.

بلوک عصبی محیطی

بلوک عصبی محیطی از روش های مورد استفاده فوق تخصص درد

بسته به محل درد، از بلوک عصبی برای تشخیص و یا کنترل درد برای انواع مشکلات استفاده می‌شود.

بلوک عصبی پس سری 

یک درمان وریدی برای توزیع دارو در پشت سر.

بلوک شبکه هیپوگاستریک

توزیع داروهای ضد درد در نزدیکی مجموعه اعصاب واقع در قسمت پایین شکم، برای تسکین درد مزمن لگن.

قرار دادن کاتتر داخل ناحیه

کاشت این دستگاه اجازه می‌دهد داروی مسکن مستقیماً به فضای داخل نخاعی منتقل شود.

پورتال اپیدورال کاشته شده

کاشت یک پورتال که به شما امکان می‌دهد داروی مسکن برای مدت زمان طولانی‌تر و مداوم به فضای اپیدورال ستون فقرات تزریق شود.

بلوک شبکه بازویی

تزریق دوز بی‌حسی موضعی به گردن، بالای استخوان ترقوه یا بازو، برای درمان درد مزمن بازو و شانه.

تحریک نخاع

روشی که با استفاده از جریان الکتریکی، درد مزمن کمر، بازوها یا پاها را با ارسال پالس‌های الکتریکی به نخاع درمان می‌کند.

داروها

از داروها برای کاهش شدت درد استفاده می‌شود. هدف اصلی داروها کمک به بیماران برای مشارکت بیشتر در مدیریت درد و بازگشت به فعالیت‌های شخصی، خانوادگی و اجتماعی خود است.

کاردرمانی

کاردرمانی از روش های مورد استفاده فوق تخصص درد

کاردرمانی روی طیف وسیعی از روش‌ها متمرکز است تا به شما کمک کند به کار یا یک برنامه عادی روزمره خود برگردید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره و تماس