دیسکوژل، کلید راه گشای دیسک کمر

دیسک کمر مشکل رایجی است که درمان های مختلفی برای آن در دسترس است. این روش ها از دارو و ورزش گرفته تا روش های کم تهاجم و نیز جراحی متنوع هستند. تزریق اوزن یا همان اوزن تراپی یکی از روش های جدید برای دیسک درد است. اوزن تراپی بهترین نتایج و کمترین عوارض را به همراه دارد. تزریق دیسکوژل روش جدید دیگری است که به تازگی برای درمان دیسک کمر به کار می رود. در این روش از خواص مفید اتانول مطلق برای درمان دیسک درد استفاده می شود. دیسکوژل در واقع ترکیبی از الکل، سلولز و تنگستن است که به صورت ژل در آمده است.

بیماران از نتیجه درمان راضی هستند


بیمارانی که بعد از انجام اوزن تراپی نتیجه دلخواه را نگرفته باشند تحت درمان نوکلئولیز با دیسکوژل قرار می گیرند. خوشبختانه درمان با دیسکوژل موفقیت بالایی به همراه دارد و 75 درصد بیماران مبتلا به دیسک کمر، بعد از تزریق دیسکوژل بهبودی کامل پیدا می کنند. تزریق دیسکوژل روش حد واسطی بین درمان دارویی و جراحی است. این روش سالم و بی خطر است و متخصص درد به سادگی آن را انجام می دهد. خوشبختانه دیسکوژل باعث ایجاد هیچ گونه مشکلی در قسمت های دیگر بدن نمی شود.

تزریق دیسکوژل در داخل دیسک کمر


برای انجام کار، دیسک کمر تحت هدایت فلوروسکوپی سی آرم (C-Arm fluoroscopy) و با استفاده از سوزن نخاعی، سوراخ می شود. پزشک با استفاده از یک سوزن صاف، انعطاف پذیر و بسیار نازک به راحتی به داخل نوکلئوس دیسک دسترسی پیدا می کند و دیسکوژل را تزریق می کند.

مقدار دیسکوژل تزریق شده در داخل هر دیسک بین مهره ای از 0.5 تا 0.8 میلی لیتر متفاوت است. بعد از درمان از بیمار خواسته می شود روی تخت به پشت دراز بکشد و در همان حالت دو ساعت استراحت کند. بعد از بازگشت از مطب، بیمار باید کارهای روزانه و فعالیت های فیزیکی خود را به تدریج از سر گیرد.

منابع

http://discogel.com
http://www.ncbi.nlm.nih.gov
http://www.e-algos.com

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonمشاوره و تماس